Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat
.::. SDH Kostelec nad Labem .::.

SDH Kostelec nad Labem

aneb stránky ze života Kosteleckých "dobráků"

 

Kontakt:

velitel JSDH: 603 782 382
email: sdh-knl@seznam.cz

Důležité telefony:

tísňová linka                112
hasiči                            150
záchranná služba      155
policie                           158
městská policie         156

Hasičské stejnokroje


V letech 1893 až 1918 byl Čechách používán pracovní a vycházkový stejnokroj v tomto provedení.

 

 

 

V roce 1927 byl pracovní stejnokroj ujednocen do této podoby a byl používán do roku 1937, kdy došlo k velmi výrazné změně. Na obrázku je znázorněn velitel sboru a člen hasičského družstva. V současné době je používán tento stejnokroj nebo jeho kopie při různých ukázkách s historickou technikou (například s ruční potahovou stříkačkou…). Každopádně například Slezané měli stejnokroje nazelenalé.

 

 

 

Ve 40. letech 20. století byl jako slavnostní stejnokroj používán tento typ uniformy. Uniforma je tmavě modré barvy, sestává z kalhot, saka a opasku v národních barvách. Na hlavě se nosila čepice stylu brigadýrka.

 

 

 

Pracovní stejnokroj PS II je používán naší jednotkou i při zásazích a je vyroben ze 100% bavlny, hmotnosti 260g/m , atlasové vazby. Oděv má zvýrazňující prvky a vyznačuje se dlouhou životností a stálobarevností. Na stanicích profesionálních hasičů je tento oděv používán jako staniční.

 

 

 

Jedním z nejčastěji používaných zásahových oděvů je FIREMAN (III, IV,V). Střih oděvu je proveden tak, že redukuje stres, zvyšuje komfort a pohyblivost a poskytuje výjimečnou ochranu proti plamenům. Oblek sestává ze dvou dílů kabátu a kalhot a je vyroben ze speciálních umělých vláken (např.Nomex) , schopných po delší dobu odolávat vysokým teplotám. Uvnitř je speciální vložka, která zabraňuje pronikání vlhkosti, zimy a přehřátí organizmu.

.: zpět :.