SDH Kostelec nad Labem

aneb stránky ze života Kosteleckých "dobráků"

Kontakt JSDH:

Internetová kronika

Rok 2019

13. dubna     Chalupovic 100

I v letošním roce několik členů oslavuje své narozeniny. Když se sečte Andrea s Pepou, vyjde z toho rovná 100. No a tak jsme si nemohli nechat ujít jejich pozvání na oslavu. Pojali jsme to opět po hasičsku a připravili jim disciplíny inspirované kalsickou hasičskou souteží v běhu na 100 metrů.
Oba se s úkoly i jejich nástrahami yvpořádali statečně a po rozluštění hlavolamu se dopracovali i ke svému dárku. Po gratulacích pak jsme zpívali, jedli, pili a výborně se společně bavili.

oslavná báseň

15. března     Požární ochrana očima dětí a mládeže

Tak letos je to již 45. ročník výtvarné a literární soutěže pro děti s hasičskou tematikou. V posledních letech se kosteleckým dětem opravdu daří, takže jsme oslovili místní mateřinky a základní školu opět. V rámci základního kola jsme obdrželi v 6 kategoriích práce od 72 účastníků. Děkujeme učitelkám, které tak opětovně s dětmi zpracovaly hasičské motivy.
První únorový den v podvečer se sešla odborná porota, složená z našich žen v hasičárně, pečlivě si všechny práce prohlédla a vyhodnotila ty nejlepší. 15. března pak naše zástupkyně osobně předaly účastníkům, kteří skončili na medailových příčkách, originální diplom s jejich prací a drobnou pozornost.
Tyto práce jsme pak odeslali do dalšího kola. Držíme palce všem postupujícím a věříme, že i letos se práce kosteleckých dětí probojují na přední příčky v okresním a třeba i v krajském kole.

25. ledna     Valná hromada

Čas plyne velice rychle, rok 2018 je již za námi a my se, stejně jako v mnoha předchozích letech sešli, abychom se poohlédli za uplynulými dny. Jarda přivítal všechny přítomné členy a mnoho hostů a hned jsme se pustili do dalších bodů programu.
Zpráva o činnosti detailně připoměla všechny loňské události, kterých bylo opravdu hodně. Celým rokem nás provázely 3 hlavní témata, a to oslavy 140 let založení našeho sboru, oslavy kulatin několika našich členů a pak také rekordní počet zásahů výjezdové jednotky. Výjezdová jednotka byla povolána celkem k rekordnímu počtu 66 zásahů. Z toho 42x to bylo k požáru, 17 bylo zásahů u technických událostí, 3x ostatní pomoc, 2x planý poplach, 1x jsme zasahovali u železniční dopravní nehody a 1x se pak jednalo o zásah při úniku kapaliny. Zvláště letní období a prázdniny byly opravdu intenzívní, siréna zněla městem několikrát týdně a 15. července byla jednotka vyslána ke čtyřem událostem během jednoho dne.
Nikdy nekončící jsou a budou i práce v hasičárně. V loňském roce se podařilo zrekonstruovat prostory za koupelnou na sklad, celou budovu jsme i kompletně vymalovali. Díky Městskému úřadu jsme se dočkali nové fasády a instalace veřejného osvětlení před budovou.
V únoru se Petr Hamšík stal dalším z nás, který má oprávnění k obsluze motorových pil, v listopadu pak Michal Vítek i Max Karella rozšířili počet našich strojníků a Milan Fatka je novým držitelem velitelské odbornosti. Všichni z jednotky úspěšně absolvovali pravidelné zdravotní prohlídky.
Po závěrečném slově Jardy již byl čas na gulášek. No a pak jsme společně diskutovali, zpívali, pojídali a popíjeli až do pozdních nočních hodin.

detaily

.: nahoru :.