SDH Kostelec nad Labem

aneb stránky ze života Kosteleckých "dobráků"

 

Kontakt JSDH:

JPO III
číslo jednotky   216116

volací znaky
HME760     CAS20
HME761     CAS32
HME764     DA Iveco
HME765     velitel

velitel JSDH: 603 782 382
email: sdh-knl@seznam.cz

Důležité telefony:

tísňová linka                112
hasiči                           150
záchranná služba        155
policie                          158
městská policie            156 rok 2023
 rok 2022
 rok 2021
 rok 2020
 rok 2019
 rok 2018
 rok 2017
 rok 2016
 rok 2015
 rok 2014
 rok 2013
 rok 2012
 rok 2011
 rok 2010
 rok 2009
 rok 2008
 rok 2007
 rok 2006

 Návštěvní kniha

Internetová kronika


Rok 2024

15. května     den proti rakovině

Letos proběhl 28. ročník celonárodní sbírky: Český den proti rakovině.
My kostelecké hasičky jsme se letos zúčastnily po sedmé. Prodaly jsme mnoho žlutých kvítků a získaly jsme za ně skoro 14 000,- Kč.
Všem, kteří penízky do vaků vhodili moc děkujeme.

                                                    

26. ledna     Výroční valná hromada

Rok 2023 byl pro naši jednotku klidnější než ty předchozí - vyjeli jsme ke 30 událostem. První zásah jsme měli hned 17 minut po půlnoci 1. ledna. V Neratovicích hořel sklep zapálený zábavní pyrotechnikou. Požárů jsme hasili celkem 16, zbytek byla technická pomoc nebo únik oleje. Dvakrát pak šlo o planý poplach.
Jednou nás Zdravotnická záchranná služba povolala k výjezdu s automatizovaným externím defibrilátorem (AED) na náhlou zástavu oběhu na poštu do obce Dřísy. Kvůli dlouhému dojezdovému času byl ale následně výjezd zrušen.
Během Vánoc jsme každý den monitorovali Labe, které se dostalo až na třetí povodňový stupeň. Naštěstí nedošlo k větším škodám a zasahovat jsme nemuseli. Když voda opadla, čistili jsme příjezdovou cestu do chatové oblasti v Rudči.
Hodně času jsme taky, jako vždy věnovali odborné přípravě a cvičením. Další členové jednotky prošli školením základů zdravotních znalostí, kurzem nositele dýchací techniky, strojníka nebo velitele družstva. A hlavně se rozšířily naše řady - je nás ve sboru už přes čtyřicet.
Radost jsme měli i z pravidelných akcí. 49. ročníku soutěže „Požární ochrana očima dětí", na které spolupracujeme s místními školami a školkami, se loni v šesti kategoriích zúčastnilo 99 dětí. V okresním kole jsme pak získali dvě umístění v nejmladší kategorii.
V květnu vybraly naše ženy přes 11 a půl tisíce korun v rámci celonárodní sbírky „Den proti rakovině". A ten samý měsíc jsme uspořádali již čtvrtý ročník „Chlapského dne", který je stále populárnější. To „Dětský den" je už zaběhlou akcí, které se účastní víc a víc dětí - loni jich soutěžilo 295. Tahákem akce byly i pěna a prezentace projektu „Rozhlédni se" nadačního fondu Kolečko, která děti seznamovala s pravidly silničního provozu.
V červnu jsme pak v rámci „Setkání Kostelců" připravili pro naše kolegy hasiče týmovou dovednostní soutěž v duchu chlapského dne. Celkem se do soutěžení zapojilo 7 družstev, a to naše skončilo na velmi pěkném druhém místě.
Úspěchem bylo i „Rozloučení s prázdninami" na začátku září, kam přišlo 153 dětí a asi stejný počet dospělých. Největší radost dělala jako vždy lanovka a projížďky na člunu. Zajímavostí byl stánek s ukázkami vybavení prvorepublikových četnických stanic.
V adventním čase jsme zase vyráběli vánoční předměty pro obyvatele domu s pečovatelskou službou.
Loni jsme díky dotacím v celkové výši přes čtvrt milionu korun nakoupili další vybavení. Máme suché obleky potřebné pro záchranu z vody. Pořídili jsme taky magnetické ochranné dečky, kterými překryjeme ostré hrany při zásahu u dopravních nehod. U těch se bude hodit i náš nový rozpěrný válec na vyprošťování osob zaklíněných ve vracích nebo při závalech. Ve výbavě nově máme i sadu podkládacích klínů a další tlakové láhve k dýchacím přístrojům.
Naše činnost by nebyla možná bez významné a dlouhodobé podpory kraje a sponzorů. Žádná z těchto dotací by se neuskutečnila nebýt dobré spolupráce s městem Kostelec nad Labem a vstřícného přístupu našeho pana starosty Josefa Chalupy, kterému patří velký dík.

 detaily

13. ledna     Výcvik na ledu

V polovině ledna jsme využili ideálních podmínek pro výcvik záchrany osob z probořeného ledu na slepém rameni řeky Labe.
Vyzkoušeli jsme nové suché obleky a procvičili jsme si způsoby a techniky, jak zachraňovaného dostat z vody.

       

       


.: nahoru :.