SDH Kostelec nad Labem

aneb stránky ze života Kosteleckých "dobráků"

Kontakt JSDH:

Internetová kronika

Rok 2022

13. dubna     Požární ochrana očima dětí

S koncem roku 2021 byl vyhlášen již 48. ročník soutěže, na které spolupracujeme s místními školami a školkami. A přestože ani letos nebyla situace kvůli dobíhající vlně Covidu optimální, dětem se jako vždy podařilo nakreslit velké množství krásných obrázků.
Rozhodování proto bylo obtížné, ale nakonec jsme vybrali z každé kategorie 3 postupující. Díla jsme poslali do okresního kola a autoři dostali sladkou odměnu. Velký dík ale patří všem dětem a vyučujícím, kteří se do soutěže zapojili.

21. ledna     Výroční valná hromada

Rok 2021 byl dalším, který byl pro nás - stejně jako pro vás - ve znamení epidemie koronaviru.
Na námi pořádaných akcích pro veřejnost se to naštěstí tolik neprojevilo, proběhlo Rozloučení s prázdninami a také akce Chlapský den, zrušit jsme museli jen oblíbený Dětský den. Při soutěži „Požární ochrana očima dětí" tradičně bodovaly děti z Kostelce a Jiřic. Hasičky pak prodávaly kytičky v rámci celonárodní sbírky „Den proti rakovině" a na Vánoce vyráběly dárky pro seniory.
Koncem června jsme navíc sami jednu veřejnou sbírku zorganizovali - pro obce zasažené tornádem na jihu Moravy jsme za přispění mnoha obyvatel shromáždili velké množství potřebného materiálu. Po roztřídění jsme ho ve spolupráci s městem odvezli do centrálního skladu v Hodoníně.
Nezahálela ani samotná výjezdová jednotka. K zásahům vyjela pět a dvacetkrát, šestnáctkrát to byly požáry, osmkrát technická pomoc a jen jednou planý poplach. Náš největší zásah si určitě sami moc dobře pamatujete - v červenci jednotka zasahovala přes 24 hodin u požáru potravin a jídelny Na Marjánce. V říjnu nás zaměstnala i větrná smršť Ignatz.
Radost nám loni udělalo rozšíření našeho sboru - už máme 37 členů, dva z nás navíc úspěšně dokončili studium na Univerzitě dobrovolného hasiče. Změny čeká i náš vozový park - město podepsalo smlouvu na dodávku nové cisterny CAS20, kterou bychom měli dostat v březnu. A loni jsme taky získali hodnotný sponzorský dar od pana Jaroslava Šimáčka z firmy G3 plast s.r.o. - automatizovaný externí defibrilátor AED PHILIPS, který pomáhá zachránit život lidem se srdeční příhodou. To se může stát kdykoliv, kdekoliv a komukoliv. Zase jsme o kus dál v našem vybavení.
Čas jsme jako obvykle věnovali i údržbě techniky, hasičárny a přípravě - cyklická i další odborná školení, která pořádá HZS, ale proběhla kvůli koronaviru formou e-learningu. V příznivém období jsme alespoň částečně organizovali pravidelná školení jednotky sami. V prosinci jsme si třeba vyzkoušeli vyprošťování osoby z vraku automobilu.
Naše činnost by nebyla možná bez významné a dlouhodobé podpory města a sponzorů. Moc za to děkujeme.
 detaily

.: nahoru :.