SDH Kostelec nad Labem

aneb stránky ze života Kosteleckých "dobráků"

Kontakt JSDH:

Internetová kronika

Rok 2021

1. února     Netypický loňský rok

Rok 2020 byl pro náš sbor velice netypický a to především díky celosvětové koronavirové pandemii.
Výbor se během roku sešel 9 x, ale pouze 3 x to bylo přímo, zbytek byly online schůze. Na členských schůzích jsme se sešli pouze 2 x.
Bohužel všechny obvyklé aktivity, které každý rok pravidelně organizujeme pro veřejnost, jsme museli v roce 2020 z větší části úplně zrušit. Ale alespoň něco jsme dokázali a zásluhu na tom mají hlavně naše ženy. Podařilo se tedy uspořádat tradiční výtvarnou souutěž Požární ochrana očima dětí. I když se zpožděním ale přece jen se uskutečnila i sbírka proti rakovině a taktéž se ženy sešly a vyrobily vánoční dekorace pro obyvatele domu s pečovatelskou službou.
Bohužel jsem museli zrušit Dětský den, Setkání Kostelců, Rozlooučení s prázdninami a další ročník Chlapského den.
Situace ohledně koronaviru významně ovlivnila i obyčejný spolkový život. Vzácnou výjimkou byla srpnová setkání. V rámci členské schůze, kde jsme byli oceněni z města za pomoc při první vlně koronaviru, jsme dodatečně oslavili kulaté narozeniny Dany Cerhové. Další příjemné setkání se povedlo ještě jednou při oslavě kulatých narozenin Květy Tomešové. Bohužel obyčejná setkání u kulečníku, ping pongu nebo piva byla hodně omezena.
V rámci výjezdové jednotky byl loňský rok co do počtu zásahů méně náročný, celkem jich bylo 26. Z toho 17 x výjezd k požárům, 8 x technická pomoc a 1 x se pak jednalo o planý poplach.J
ednotka na žádost města prováděla desinfekci veřejných prostor, zastávek MHD, hřišť, parků nebo i Husova domu po smutečním obřadu. Také je třeba zmínit, že jsme seniorům rozváželi desinfekci a roušky, co šily naše hasičky.
Město už po několikáté podalo žádost na Ministerstvo vnitra o dotaci na novou cisternu. Tentokrát jsme s žádostí uspěli. Dotace je ve výši 2 500 000,- Kč od GŘ HZS a v březnu nás čeká další podání žádosti o dotaci z rozpočtu Středočeského kraje ve výši 1 500 000,- Kč, která by nám měla být také udělena. Dofinancování této investice pak už bude v gesci našeho zřizovatele - města. A pokud půjde vše, jak má, tak se na příští VVH už budeme těšit z nového auta.

.: nahoru :.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat