SDH Kostelec nad Labem

aneb stránky ze života Kosteleckých "dobráků"

Kontakt:

Internetová kronika

Rok 2018

2. března     Požární ochrana očima dětí

Letos je to již 44. ročník výtvarné a literární soutěže s hasičskou tematiku. Našim dětem se velice daří a i letos se jich zapojilo mnoho. V rámci základního kola obdrželi práce 90 dětí v 7 kategoriích a to převážně výtvarné, ale máme také i 2 literární díla. Děkujeme učitelkám ze Základní i mateřské školy a z Gapíka. Odborná porota, složená z našich žen, se tedy počátkem března sešla v hasičárně a vyhodnotila ty nejlepší práce.
Každý účastník, který skončil na medailových příčkách, pak od nás obdrží originální diplom a drobnou pozornost. Tyto práce jsme pak odeslali do dalšího kola. Držíme palce všem postupujícím a věříme, že i letos se práce kosteleckých dětí probojují na přední příčky v okresním a třeba i v krajském kole.

vítězné práce

19. ledna     Výroční valná hromada

Rok utekl opravdu velice rychle a my se opětovně po roce scházíme na výroční valné hromadě, abychom se společně podívali na těch uplynulých 365 dnů. Jarda přivítal všechny přítomné členy i hosty.
Výročka pro nás i symbolicky odstartovala významný rok, ve kterém si připomeneme 140. výročí založení našeho sboru.
Ve zprávě o činnosti jsme detailně rekapitulovali sled nejzajímavějších loňských událostí. Bylo toho opravdu hodně, od asistence na plesech, výtvarné soutěže, přesd Dětský den, Rozloučení s prázdninami, až po výrobu adventních dekorací a oslavu Silvestra. Zajímavá byla i oslava kulatých narozenin hned 3 členů.
Výjezdová jednotka byla povolána k 31 požárům. Podařilo sen ám získat z krajské dotace nové přetlakové dáchací přístroje, HZS nám daroval motorovou pilu a bezúplatně na nás převedl automobil Iveco Daily.
Hodně jsme věnovali i školení, mnoho hodin strávili jak na údržbě techniky, tak i hasičárny.
Na závěr jsme si pochutnali na výtečném gulášku a pak se bavili a zpívali až do pozdních nočních hodin.

podrobnosti

.: nahoru :.