SDH Kostelec nad Labem

aneb stránky ze života Kosteleckých "dobráků"

 

Kontakt JSDH:

JPO III
číslo jednotky   216116

volací znaky
HME760     CAS25
HME761     CAS32
HME764     DA Iveco
HME765     velitel

velitel JSDH: 603 782 382
email: sdh-knl@seznam.cz

seznam.cz">sdh-knl@seznam.cz

Důležité telefony:

tísňová linka                112
hasiči                           150
záchranná služba        155
policie                          158
městská policie            156

 rok 2021
 rok 2020
 rok 2019
 rok 2018
 rok 2017
 rok 2016
 rok 2015
 rok 2014
 rok 2013
 rok 2012
 rok 2011
 rok 2010
 rok 2009
 rok 2008
 rok 2007
 rok 2006

Internetová kronika


Rok 2011

26. listopadu     Už se blíží čas vánoční

O prvním adventním víkendu jsme spolu s našimi dětmi vyráběli vánoční svícínky pro seniory z kosteleckédo domu s pečovatelskou službou. Atmosféru nám navodila vůně svařeného vína a vánoční melodie, při kterých nám sobotní odpoledne příjemně uplynulo.

V neděli jsme předali dědečkům a babičkám naše výrobky a popřáli jim příjemné prožití vánočních svátků.

 fotogalerie

24. září     Školení jednotky

Poslední víkend v září jsme se vydali na sever Čech, do oblíbeného penzionu Josef ve městě Tanvald. Cílem této cesty bylo proškolení zásahové jednotky a příprava na testy ke splnění vyššího stupně odbornosti.

Po dobré a pestré snídani byl zahájen dopolední blok školení, připravený pány Tomešem, Kučerou a Houdkem. Tři okruhy testů nám všem daly zabrat, a proto jsme se rozhodli využít slunečné podzimní odpoledne k aktivnímu odpočinku.Vydali jsme se do Kořenova, kde jsme poobědvali a v Příchovicích si zahráli náš oblíbený minigolf. Lehce unaveni jsme se vrátili nazpět.

Den jsme zakončili večerním grilováním a volnou zábavou u otevřeného ohně. Nabiti vědomostmi a plni nových zážitků jsme se v neděli připravili k odjezdu domů.

 fotogalerie

3. září     Rozloučení s prázdninami

Skoro celé prázdniny byly spíše pod mrakem, ale tato sobota, kterou jsme si vybrali, již od rána vypadala nadějně. Po celý den svítilo slunce a na některých místech padaly teplotní rekordy.To se také projevilo v počtu zúčastněných dětí. Našich připravených 120 kartiček nestačilo, protože chuť zasoutěžit si dostalo asi 160 dětí. Start byl jako vždy v hasičárně. Trasu jsme tentokrát obměnili a hlavně prodloužili, což některé pravidelné účastníky překvapilo. Putování vedlo po cyklostezce, odtud se stočilo k Labi, podél břehu k elektrárně a přes Hluchov skončilo u skautské klubovny. Děti cestou plnily růyné dovedostní úkoly.

V cíli si pak mohly za odevzdanou kartičku opéct špekáček a čekalo je také několik překvapení. K nejoblíbenějším patřila lanovka, skákací hrad a projížďka motorovým člunem. Oddíl vodáků zájemce svezl na loďkách a odvážnější si vyzkoušeli i pádlování. Žízeň a hlad zaháněli malí i velcí u našeho stánku s občerstvením.

Kvůli navršených hromadám vytěženého písku jsme tentokrát nemohli dětem připravit jejich oblíbenou vodní clonu. Celé odpoledne se ael i tak náramně vydařilo a všem, kteří nám pomáhali moc děkujeme.

 fotogalerie

18. června     Kostelce v Kostelci

S blížícím se červnovým setkáním Kostelců přišlo i pozvání od našich kolegů SDH Červený Kostelec ke klání v požárním sportu. Tomu jsme rádi vyhověli a na východ republiky vyrazili.
V sobotu 18. června jsme se v dopoledních hodinách spolu s ostatními jednotkami sešli v areálu místní hasičské zbrojnice. Po seznámení s pravidly soutěže byla rozlosována pořadová čísla družstev.
Jednotlivé útoky byly zahájeny budíčkem velitele. Ten musel vyskočit z postele, obout si a zavázat boty, natáhnout a zapnout stejnokroj a po malém posilnění „vyhoukat" ruční sirénou poplach. To byl povel pro ostatní členy družstva k zahájení klasického požárního útoku. Měl však jednu záludnost - malý tlak vody v hadicích. Proto bylo nutné co nejrychleji a nejefektivněji rovnat hadice. Pak teprve vznikl dostatečný proud vody ke shození barelů - terčů. Tím byl úkol splněn.
Celé soutěžní klání se neslo v příjemné přátelské atmosféře a o dobrou náladu nebyla nouze. Důkazem toho je i vytvoření třech nových družstev ( mimo původně přihlášených) - družstvo místní staré gardy, družstvo žen a družstvo našeho malého „potěru". I přes to, že to pro malé „polabáčky" byla premiéra, celkově se umístili na krásném 4. místě. Lukáši, Míšo, Kristýnko, Radku, Lenko - gratulujeme!!!

 fotogalerie

10. června     Jaryn se žení

Jaryn se žení

Už měsíc dopředu jsme s partou vodáků vymýšleli, co těm dvěma provedeme. Protože jsme "dobráci" a vodáci také žádnou legraci nezkazí, plán byl na světě. Po hezkém obřadu na radnici, kde i pan starosta přidal své osobní přání, čekalo na ženicha s nevěstou nejedno překvapení.

Z úřadu prošli bránou z pádel, za kterou na paní učitelku Justovou čekali školáci s rýží a okvětními lístky růží. Mezi vodní clonou přenesl ženich nevěstu k hasičskému autu s člunem, ve kterém objeli celé náměstí.Jardovi zase hasiči z Neratovic dali za úkol uhasit domeček z papíru. Než se ženich převlékl ze zásahového obleku, už byl připoután k vozíku a mohla ho vysvobodit jedině nevěsta a to tím, že přeříkala vodácké oddílové pokřiky. Když nevěděla, musela se vykoupit.

Pak už na ně čekal fotograf a následovalo velké focení.Oběma to moc slušelo. Potom všichni předali ženichovi a nevěstě dary a oni odjeli krásně nazdobenou Tatrou na slavnostní oběd. V podvečer vše pokračovalo na zahradní párty. My "dobráci" jsme se postarali o grilování a pití. Vodáci přišli s kytarou a všichni se bavili až do ranních hodin. Svatebním darem od nás dostali hasiče na střechu.

Floriánek na střeše ať vám lásku hlídá,
a když se to povede, tak ho čáp vystřídá.
Kdyby někdy hořelo,
ať hoří jen láska,
to ze srdce vám přeje
nás hasičů cháska.

 fotogalerie

28. května     Dětský den s hasiči

U příležitosti Mezinárodního dne dětí jsme připravili na sobotu 28. května, již desátý ročník zábavného dětského odpoledne pro naše nejmenší. Sešli jsme se tradičně opět na náměstí Komenského.
Počasí nám bývá téměř vždy nakloněno. Díky letité praxi jsme měli všech deset soutěžních stanovišť rozmístěno takřka v rekordním čase a pak už jsme jen netrpělivě očekávali první soutěžící. Pro velký zájem jsme začali vydávat soutěžní kartičky o něco dříve, již od půl druhé, a děti vyrazily na start. Letos se soutěžilo opět v 10 disciplínách, které prověřily obratnost i zručnost každého účastníka.
Každoročně počet účastníků stoupá, letos si kartičky vyzvedlo 228 dětí. Neobejdeme se již tedy bez uzávěry celého náměstí, které se na celé odpoledne proměnilo v jedno velké lidské mraveniště. Rodiče i prarodiče svým ratolestem mohutně fandili a všichni se dobře bavili. Soutěžící byli za svůj výkon odměněni drobnými sladkostmi a každý si také po absolvování všech disciplín, díky našim sponzorům, mohl vybrat nějakou cenu.
Po celou dobu bylo na náměstí opět několik hasičských vozidel, které si mohli všichni zájemci podrobně prohlédnout. Zájem také vzbudilo vybavení vozidla Policie ČR i Obecní policie z Měšic. Příjemným zpestřením byla letos také ukázka požárního útoku, který předvedli mladí hasiči z Chlumína. Těm se to opravdu povedlo. Každý se tak mohl na vlastní oči přesvědčit, že i takoví malí hasiči toho musejí mnoho umět. Zaujala také ukázka výcvik psů, kterou předvedli členové Kynologického klubu Neratovice - Mlékojedy.
Jako novinku jsme také pro děti připravili díky p. Tuháčkovi improvizované pískoviště a díky manželům Květoňovým si zájemci mohli zaskákat na trampolíně.
Po předání hlavních cen, které tentokráte vylosoval náš nejstarší člen, pan Miloslav Zurynek, již děti netrpělivě očekávaly vyvrcholení celého odpoledne. Během několika málo minut se náměstí zaplnilo lehkou čtyřbarevnou pěnou, ve které děti skotačily a dováděly. Každý „sněhulák" se pak mohl nechat omýt vodní stěnou, která se používá například pro oddělení nebezpečných prostor.
Děkujeme všem sponzorům za jejich hmotné a finanční dary, díky nimž si mohlo každé dítko odneslo nějakou odměnu. Letos nás podpořili - AP veloservis, Čemus - laboratorní nábytek, Ekochem cosmetics, Fous střechy, JM data, D. Materna - pneuservis, Münnich - střešní systémy, Norman krby, Reality Sunkovský, R, Svoboda - autoelektrika, Wavin Ekoplastik.

 fotogalerie

21. května     A opět do Prčic

Pro letošní již 46. ročník pochodu jsme si po loňské zkušenosti vybrali „dětskou" trasu ze Střezimíře. Na tu se, spolu s naší 22-člennou skupinou, vydalo 21.5.2011 dalších 1900 pochodníků. Na startu u nádraží jsme si ještě trochu přerozdělili děti, abychom mohli všichni společně jít „dětskou" trasu a vyrazili jsme do krajiny Českého Meránu.
Na 26-ti kilometrech, které vedly jak otevřenou krajinou, tak lesy a malými vesničkami, nás čekala mnohá zákoutí - jako například zřícenina Starý Zámek. Za hezkého počasí a ve zdraví jsme všichni dosáhli cíle, kde nás pořadatelé odměnili tradiční botičkou, která měla pro letošek modrou barvu.
Náš IT Petr Tomeš vyzkoušel i moderní techniku a výsledkem jeho snažení je mapka části naší trasy.
Co na závěr? Za rok půjdeme znovu.

 fotogalerie

24. dubna     M. Zurynek slaví narozeniny

V dubnu oslavil náš dlouholetý (a nyní i nejstarší) člen Miloslav Zurynek krásné 70.narozeniny.
K tomuto životnímu jubileu mu za všechny členy popřál starosta SDH Jarda Houdek a předal mu dárkový balíček s hasičskou tematikou a něčím dobrým na zub.
Přejeme tedy ještě jednou panu Zurynkovi hodně zdraví! fotogalerie

12. března     Petr slaví narozeniny

Dalším z našich „dobráků", kdo oslavil kulaté narozeniny, se 10.3.2011 stal náš jednatel Petr Tomeš. Dlouho dopředu jsme společně s jeho ženou Květou dávali hlavy dohromady, abychom vymysleli dar-nedar. Nakonec jsme ale usoudili, že když je Petr kulinářský labužník, tak bude naším společným dárkem nový zahradní gril. Aby to přece jen nebylo tak snadné, připravili jsme Petrovi vzpomínku na jeho dosavadní cestu životem.
Nalezeným klíčkem, který se skrýval v krajkovém prádle (dortu) znázorňujícím dámské poprsí, pak Petr otevřel námořnickou truhlu s pokladem - grilem. Aby gril nezůstal prázdný, byla za plotem ještě budoucí pečínka - živá krůta.
Petr nás na oplátku mile překvapil připravenou hostinou, kde nechybělo ani čokoládové fondue, u kterého hlavně děti strávily velkou část večera.

21. ledna     Výroční valná hromada

A rok zase utekl jako voda. V pátek 21. ledna jsme se ve téměř všichni sešli v hasičské zbrojnici, abychom se maličko poohlédli zpět. Pozvání na naší výročku přijalo i mnoho hostů a my jsme se tak setkali se našimi kamarády z Neratovic, Ovčár a z Chlumína. Za OSH tu byl Jirka Nalezínek a za městský úřad starosta, pan Josef Chalupa.
I v tom právě skončeném roce jsme toho prožili docela dost - asistence na plesech, sportovní aktivity, akce pro děti (Dětský den a Rozloučení s prázdninami), netradiční soutěž a zase pohár,...
Pomáhali jsme postiženým povodní jak na serverní Moravě tak i na Liberecku. Jednotka cvičila, vyjela k zásahu vždy, když to bylo třeba, školili jsme se.
Petr a Káďa také vyrobili náš kalednář pro rok 2011. Gulášek z díly Pavla a Láďi také všem přišel vhod. No a pak jsem poseděli a povídali si, zpívali a zase povídali až do brzkých ranních hodin.

 podrobnosti
 fotogalerie

.: nahoru :.